Şimdi Kayıt Ol

Oturum aç

Şifremi Unuttum

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın .

Soru ekle

Bir soru sormak için giriş yapmalısınız.

Oturum aç

Şimdi Kayıt Ol

Sitemize kayıt olarak daha verimli kullanabilirsiniz.

G-Noktası ve Kadında Boşalma (Vajinal Orgazm)

G-noktası ve kadında boşalma (vajinal orgazm), çiftlerin daha sağlıklı ve haz alabildikleri bir cinsel yaşam denilince akıllara gelebilmektedir. Cinsel hayatın, partnerlerin birbirini anladığı, haz noktalarını keşfettikleri, birbirlerinden çekinmeden ya da utanç duygusu hissetmeden ilerlemesi gerekmektedir. Ancak kimi zaman toplum baskıları, yanlış yönlendirme, cinsel eğitimin olmaması, kişilerin kendilerinden kaynaklanan herhangi bir genetik yapı bozukluğu, psikolojik rahatsızlık, geçmişte kötü deneyimler, travmalar ne yazık ki doğru olan bir takım hazların, heyecanın yaşanması önleyebilmektedir.

G-Noktası ve Kadında Boşalma

G-Noktası ve Kadında Boşalma

G-Noktası Nedir?

Kadınlar ilişkilerinde doğru ve daha fazla haz almak istediklerinde G-noktası ile ilgili daha fazla bilgi almak istemektedir. G-Noktası nedir? G-noktası,  bir kadının vajinası içerisinde yer alan, uyarılmasını, cinsel ilişkiden daha fazla haz almasını sağlayan alan ya da bölgedir. Bölge haz almayı arttırdığı için kişinin kendisi ve partneri tarafından da yerinin doğru şekilde belirlenebilmesi gerekmektedir.

Bunun nedeni her kadında bu alanın farklı bölgede yer alabilmesidir. Bu bölgenin daha hassas, daha haz verici olmasının nedeni, alan içerisinde daha fazla sinir, yoğun bir damar paket yapısı yer almaktadır. Bu yapı hazzın artışını sağlamaktadır. G-noktasına haz arttırdığı için zevk noktası da denilmektedir. Tabiki bu alan sadece bir kadın orgazmın, boşalmanın kaynağı değildir. Orgazm klitoris uyarılmasıdır. Ancak bu bölgenin uyarılması, haz alınması ve klitorisin de dışarda kalan yapısı ile uyarılması sonucu kadının ilişkide haz alması mümkün hâle gelebilir.

Kadınlarda Vajinal Orgazm

Kişilerin cinsel ilişki esnasında yaşadığı orgazm; alınan hazzın, uyarın en tepe noktasıdır. Beyin ilişki esnasında verilen uyarıyı en üst seviyede almak da ve genital organlar da aynı anda yanıt vermektedir. Kadınlardan vajinal orgazm, klitoral denilen alanın uyarılması ile gerçekleşmektedir.

Kadınların vajinal orgazmı, boşalmayı yaşaması oldukça doğaldır ve hakkıdır. Ancak, çoğu kadının yeterli orgazmı değil hiç orgazmı yaşamadığı da bilinmektedir. Bu da partnerle iletişimin eksikliğini göstermektedir. İki taraf da önce kendi sonra da partnerlerinin cinsel organları hakkında bilgi edinmeleri, onları haz noktasına ulaştıran anları ve noktaları öğrenmeleri gerekmektedir. Haz bölgelerinin uyarılması ile sinirlerin iletişimi ve damar paketlerindeki kan artışı ile orgazm gerçekleşir.

Ancak kadınlarda haz noktaları farklı alanlarda yer alabilmektedir. Bu nedenle, yeterli orgazmı yaşayamayan kişiler hem birbirleri ile iletişim kurmalı hem de gerekli noktada bir uzmandan yardım almalıdır. Orgazm olmak iki tarafın da en doğal hakkıdır, yaşanması bir cinsel ilişkinin sağlıklı ve mutlu şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Hakkında admin

Bir cevap bırakın

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın .

By commenting, you agree to the Terms of Service and Privacy Policy.