Şimdi Kayıt Ol

Oturum aç

Şifremi Unuttum

Şifrenizi mi kaybettiniz? Lütfen e-posta adresinizi girin. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın .

Soru ekle

Bir soru sormak için giriş yapmalısınız.

Oturum aç

Şimdi Kayıt Ol

Sitemize kayıt olarak daha verimli kullanabilirsiniz.

Hamilelikte Orgazm Olmak Tehlikeli Mi? Zararı Ne?

Hamilelikte Orgazm Olmak Tehlikeli Mi? Zararı Ne? Hamilelikte orgazm olmak, birçok yönüyle sorgulanmakta ve anne veya çocuğa zarar verip vermediği merak edilmektedir. Özellikle ülkemizde ne yazık ki bir kadının kendi vücudu ile yaşayabileceği hazlar kötü algılanmaktadır. Orgazm olması ya da mastürbasyon yapmasına doğru yaklaşılmamaktadır. Hele ki hamile bir kadının bunları düşünüyor olması da çoğu çevre tarafından yanlış algılanmaktadır.

Bir insanın, erkek ya da kadın fark etmeksizin, hamile bir kadın olması fark etmeksizin vücudunun cinsel hazzını yaşayabiliyor olması en doğal ve sağlıklı isteklerinden bir tanesidir. Elbette hamile bir kadının vücudunda belirli değişimler gözlemlenmektedir. Belirli riskleri bulunabilir, dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Ancak bunun yanı sıra bu dokuz ayı yasaklarla değil, istediği gibi, mutlu olarak, hazzını heyecanını yaşayarak da geçirebilir. Tabi ki fiziksel sıkıntılar her insan vücudunda meydana gelebilmektedir. Bu da doktor gözetiminde tedavi edilebilecek bir durum ise tedavi gerçekleştirilecektir. Fakat hamilelikte orgazm olmak tehlikeli mi? Zararı ne? Bu düşünceler bir kadının hormonal olarak, duygusal olarak yıpranmasına da neden olabilir.

Hamilelikte Orgazm Olmak Tehlikeli Mi?

Hamilelikte Orgazm Olmak Tehlikeli Mi?

Hamilelikte Orgazm

Hamilelik, doğal bir süreç ve bu dokuz aylık süreç değişimlerle geçen bir süredir. Özellikle fiziksel değişimler haricinde kadının vücudundaki hormonal değişimler de bilinmektedir. Kadının cinsel isteğinin artması, karı kocanın cinsel yakınlaşmayı bebek için zararlı bulması da doktorlara danışılan konular arasındandır. Bir kadının hamile iken orgazm olması endişe yaratabilir. Ancak, tıpta bilindiği şekli ile bir kadının hamile iken orgazma olmasının zararı yoktur. Sağlıklı bir ihtiyaç ve durumdur. Annenin pelvik bölgesinde fazla kan akışı sayesinde orgazmdan daha fazla haz alabilir. Tehlikeli bir yanı yoktur. Orgazm olmak hamilelik döneminde bir kadının en doğal isteğidir. Stresini, vücut ağrılarını azaltır. Kendine özgüveni gelir. Uykusunu kolaylaştırır. Özellikle hamileliğin son dönemlerinde, doğumun yaklaştığı zamanlarda orgazm olmak, doğum sırasında vücudun salgıladığı oksitosini salgıladığı için doğum sancılarını da başlatabilir.

Hamilelikte Hangi Durumlarda Orgazm Güvenli Olmayabilir?

Hamilelikte bir kadının cinsel hazzını yaşaması en doğal isteği ve ihtiyacıdır. Ancak, her türlü sağlık durumunda olduğu gibi beklenmedik problemler oluşabilir. Riskli gebeliklerde doktor kontrolünde olan hamile için belirli kısımların altı çizilir. Bunun içinde orgazm da yer alabilir. Hamilelikte olağandışı bir kanama varsa, plesanta rahim ağzını kapatmış ise, suyun gelme anı ise, rahim ağzı yetmezliği yaşanıyor ise, orgazm esnasında rahmin gerilme durumundan dolayı eğer hamilelik üçüz bebek veya daha fazlası için ise doktor tarafından yasak konulabilir.

Hakkında admin

Bir cevap bırakın

Captcha Captcha'yı güncellemek için resme tıklayın .

By commenting, you agree to the Terms of Service and Privacy Policy.